Orientation Day

Orientation Day

1.03.2017 roku odbył się na Politechnice Świętokrzyskiej kolejny „Orientation Day” dla studentów, którzy przyjechali studiować na naszej uczelni w ramach Programu Erasmus+. Powitał ich serdecznie Pan Prorektor ds. Rozwoju Kadry i Współpracy z Zagranicą dr hab. inż. Tomasz Kozłowski, prof. PŚk.
Studenci mogli zapoznać się z naszą uczelnią oraz podstawowymi informacjami o Polsce i Kielcach dzięki prezentacji, którą przygotowała i poprowadziła Ewa Włodarczyk – Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+. Kilka osób rozpoznało na zdjęciach ze spotkań integracyjnych swoich kolegów, którzy studiowali w poprzednim semestrze na naszej uczelni. Nowoprzybyli twierdzą, że słyszeli od nich same pozytywne opinie o Politechnice Świętokrzyskiej.
Następnie studenci, mentorzy i uczelniani koordynatorzy programu oraz pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej tradycyjnie już zapozowali do pamiątkowego zdjęcia przy fontannie w budynku Rektoratu. Potem studenci udali się do Biblioteki Głównej i Centrum Sportu, aby zapoznać się z ofertą tych jednostek.
W semestrze letnim 2016/17 na Politechnice Świętokrzyskiej w ramach Programu Erasmus+ studiować będzie blisko 20 studentów zagranicznych, a kilku odbędzie praktyki. Wielu polskich studentów, którzy wrócili z zagranicznych uczelni chętnie przyjęło propozycję zostania mentorem. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie żałują wyjazdu, gdyż dał im on możliwość nie tylko studiowania, zdobycia kontaktów międzynarodowych, ale też rozwoju kompetencji językowych.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]