Giełda Szkół i Uczelni z udziałem gości z Ukrainy

W dniach 22-23 marca w Targach Kielce odbyła się Giełda Szkół i Uczelni.
Swoją ofertę prezentowała m.in. Politechnika Świętokrzyska. W akcję promującą byli zaangażowani nie tylko pracownicy, ale i studenci. Szczególną uwagę odwiedzających stoisko naszej uczelni przykuł pokaz druku 3D. Ponadto można było zobaczyć wystawę prac studentów i absolwentów kierunków architektura i wzornictwo przemysłowe, zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem wykorzystywanym przez współczesnych inżynierów geodetów.
W licznym gronie odwiedzających, znalazła się kilkudziesięcioosobowa grupa Ukraińców – uczniów oraz nauczycieli i pracowników akademickich z Winnicy, Charkowa, Chmielnickiego, Odessy i Lwowa, którzy wzięli udział w II międzynarodowej konferencji pod hasłem „Polska: Europa w praktyce. Możliwości i perspektywy współpracy polskich i ukraińskich szkół i uczelni wyższych”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód.
23 marca goście z Ukrainy odwiedzili Politechnikę Świętokrzyską, gdzie uczestniczyli w prezentacji Uczelni przygotowanej przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej PŚk oraz zwiedzili Centrum Sportu oraz Centrum Laserowych Technologii Metali.